Beni İnternetten Sil

Beni internetten sil devrine hoş geldiniz. İnternetten izlerinizi silmeye karar verdiyseniz doğru yerdesiniz. Çabucak hesaplarınızı silmenin yollarını ve nedenleri açıklayacağız. Bir insan kendini internet neden silmek ister?

İşte kendini internetten sildirmek için birkaç sebep.

 1. Kıskanç bir sevgili.
 2. Bir süre etrafta olmak istemiyorum.
 3. Hayatınız halka açık ve bundan rahatız oldunuz.
 4. Artık Sosyal medyayı kullanmayı bırakmak
 5. Kişisel bilgilerin kamuya açıklanması
 6. Başka sebepler.

Kıskanç bir sevgili

Bu çok kişisel bir sebep, ama gerçekten oluyor. Özellikle sosyal medyada biraz popülerseniz, birlikte olduğunuz kişiyle bazı anlaşmazlıklar olabilir. Bu kişinin kıskanç olduğunu biliyorsanız ve onu kaybetmek istemiyorsanız, sosyal medyada daha az görünmeyi tercih edebilirsiniz. Bunu yap demiyorum. Sadece bizi seven insanların dileklerinin önemli olduğunu söylüyorum.

Bir süre etrafta olmak istemiyorum

İşiniz veya özel hayatınızdaki sorunlar nedeniyle ara vermeniz gerekiyorsa, aşağıdakileri yapın. Sosyal medya hesaplarınızı pasif hale getirin. Sonra kaybolabilirsin. Her şey yolunda gittiğinde, geri dönmek ve kaldığınız yerden devam etmek için hesaplarınızı yeniden etkinleştirin. Geçici durumlarda hiçbir şeyi silmeyin, sadece askıya alın ve dondurun. Silinen bazı hesaplar kurtarılamaz!

Hayatınız halka açık ve bundan rahatsızsınız!

Ünlülerin hayatları oldukça farklı. Yediklerini ve içtiklerini toplum içinde paylaşırlar. Sürekli takipçileri için bir şeyler yapmak için çaba sarf ediyorlar ve gerçekten yapmaktan hoşlanıyorlar. Bu yaşam tarzından bıkanlar olabilir. Ünlü olmanıza bile gerek yok, spot ışığında olmaktan bıkmış olabilirsiniz. Biraz kenara çekilip kendinizi yeniden keşfetme zamanı gelebilir. Veya aşırı aktif bir hayattan bıktınız. Sebepler farklı olsa da sosyal medyadan uzak durmak isteyebilirsiniz ve bu en doğal hakkınızdır.

Artık sosyal medyayı kullanmayı bırakmak

Sosyal medya güzel ama bir noktada sıkıcı. Her gün bildirimleri kontrol etmek, yorumları yanıtlamak ve yüzlerce şeyi beğenmek… Bu her gün olduğunda ne olur? Kişi her gün aynı şeyi yaptığında, farkında olmadan kendini tüketir. Ancak her gün öğrenmek, yaşamak ve hatta farklı şeyler tatmak gerekiyor aksi halde hayat çok sıradan ve sıkıcı olacak. Çok fazla kahve fincanı görmekten sıkıldığım için instagram hesabımı silmiştim bir gün. Sizi hesap kapatmaya iten sebepler ne olmuştur bilmek isterim.

Kişisel bilgilerin kamuya açıklanması

Özel hayatınız her zaman saygıyı hak ediyor. İzniniz olmadan kimse e-posta adresinizi bir başkasına veremez. Telefon numaranızın bir sosyal ağda dolaştığını hayal edin. Bir an için tanımadığınız insanlardan her gün düzinelerce telefon araması ve yüzlerce mesaj aldığınızı hayal edin. Bu gerçekten can sıkıcı olur. Özel hayatınız açığa çıktıysa, sosyal hesaplarınızı geçici olarak kapatmak faydalı olabilir. Çözümlerden biri de telefon ve e-posta bilgilerinizi değiştirmek olabilir. Sonuçta, istemeseniz de fenomen oldunuz. Kaçmanın yolu kendini internetten silmektir.

Kendinizi internetten silmenin başka nedenleri de vardır. Yoruma kendi nedenlerinizi ekleyebilirsiniz.

Kendinizi internetten kalıcı olarak silmenin birkaç adımı vardır. İnternet sizi kolayca unutmayacak! İnternet hafızalı bir yapıdır.

Yapay zeka makinelerinden kendinizi silmek

Yeterince ünlüyseniz, Apple Siri de sizi hafızasına kaydetmiştir. Bilgileriniz Siri gibi yapay zeka makinelerinden silinecek mi? Öğrenmek için Apple Gizlilik Politikasını inceleyebilirsiniz. Işte Apple Gizlilik Politikası ve Google Search Gizlilik Politikası

Kendinizi sosyal ağlardan silin

Facebook Gizlilik Politikası ve diğer sosyal ağların politikalarını okuyup öğrenebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi silmelerini isteyebilirsiniz. Instagram ve Twitter’ın başkaları tarafından paylaşılan gönderilerdeki bilgilerinizi silip silemeyeceğini araştırmalı ve öğrenmelisiniz. İlk adım olarak sosyal devlerin Gizlilik ve şartlar sayfalarına bakmanız gerekiyor. Tatmin edici bilgi bulamazsanız, yardım sayfalarına bakın. Durumunuzu ayrıntılı olarak açıklayın ve gerekirse onlardan yardım isteyin.

Çevrimiçi ortamda ne kadar yayıldığınızı öğrenin

Açıkçası, kendinizi internetten silmeden önce, internette ne kadar yaygın olduğunuzu bulmanız gerekir. Bunu bulmanıza yardımcı olmaları için hangi medya kuruluşlarından destek alabileceğinizi araştırın.

Diyelim ki araştırma yapan bir şirket var ve size çevrimiçi alemde ne kadar yayılmış olduğunuzu söyledi. Yayıldığınız yerlerle iletişim kuruyorsunuz ve tek tek kendinizi o ortamlardan silmeye çalışıyorsunuz. Hatta bir ekip kurabilirsiniz veya bir şirket ile anlaşabilirsiniz. Böylece silme işlemlerini daha hızlı tamamlayabilirsiniz. Şimdi düşündüm de, normalde insanlar ünlü olabilmek için para harcıyorlar!

Sosyal medya hesaplarınızı silmek, internet varlığınızı silmek için büyük bir adım olacaktır. Sosyal medya siteleri sizi çevrimiçi hale getirmek için en istekli sitelerdir. Bu sosyal websiteleri online alemde varlığınızı görünür kılmaya ve böylece sizin üstünüzden para kazanmaya çalışır. Bunun nasıl olduğunu merak edenler, Google arama motoru ile kendi isimlerini tarayabilirler. Ve ismini bu listedeki ilk 5 içinde görebilir. Bu siteler çoğunlukla sosyal ağlardır. Kendini netten silmek için sosyal medya ile başlamalısın.

Kendinizi internetten silmek biraz eğlenceli olabilir. Bazılarınız için bu can sıkıcı olabilir. Kendinizi internetten silmeyi başardığınız için tebrikler.

Ya geri dönmek istiyorsanız, yani internette bir yer edinmeye çalışıyorsanız? O zaman bir bebek gibi emeklemeniz ve büyümeniz gerektiğini bilmelisiniz.

İnternette büyümeye ve yayılmaya devam edenlere bol şans. Kendini internetten silmek isteyenler ise hoşçakalın.

Hemen silmeye başlayın: Facebook Hesap Silme. Instagram Hesap Silme. Twitter Hesap Silme. Ve diğer tüm popüler sosyal medya hesaplarınızı buradan silin.

“Beni İnternetten Sil” üzerine 8 yorum

  • Merhaba, tam olarak neyi silmek istiyorsunuz? Bilirsek öneri yapabiliriz.

  • fek hesaplarimin hespsini çünkü istegramdan biktim orjinal hesabi.i sildim sizden ricam kapatin

 1. hesabım başkaları tarafından çalınmış kulanılmakt

  Yanıtla
  • Merhaba buna benzer bir kurtarma yaptık. Size tavsiye edeceğimiz bir yazımız var. Okursanız çok fazla bilginiz olur. Yardım gerekirse buraya yazın yardımcı oluruz. Facebook hesap kurtarmaÇalınan Facebook Hesabını Geri Al

Yorum yapın