Facebook Hesap Kurtarma

Çalınan facebook hesabını kurtarın: Saldırıya uğramış bir facebook hesabını kurtardık. Önemli uyarılar ve önerilerle birlikte, birinin çalınan hesabını kurtarma sürecini açıklıyoruz. Bu, Facebook hesaplarının çalınmasını istemeyenler için de geçerli.

Makaleyi okurken, hesap kurtarma için birçok adım olduğunu göreceksiniz. Kurtardığımız hesap en zor olanıydı. Yani:

Telefon kurtarma SMS’i alamıyor.
Facebook’ta kayıtlı E-POSTA şifresi bilinmiyordu. (E-posta açıldıktan sonra şifresi unutulmuştu)
Facebook’taki güvenilir kişi listesi daha önce oluşturulmamıştı. (Güvenilir kişi listesi oluştur)
Daha önce iki faktörlü kimlik doğrulama oluşturulmamıştı. (İki faktörlü kimlik doğrulama oluştur)
Hesap devre dışı bırakıldı!

Yani Facebook’u kurtarmak için fazla seçeneğimiz yoktu. Bir yolunu bulmalıydık. Yardım sayfasını iyi bildiğim için yardım sayfasına gittim. Bu sayfayı buldum.

https://www.facebook.com/help/search/?query=hesap%20kurtarma

Facebook’a giriş yapamıyorum

Yardım sayfasında başka bir seçenek vardı. Bu sayfa özellikle önemlidir: Facebook’a giriş yapamıyorum.

https://www.facebook.com/help/105487009541643

Bu sayfada birçok kurtarma seçeneği buldum ve denemeye başladım. “E-postanız, telefon numaranız veya kullanıcı adınızla ilgili sorun yaşıyorsanız” Bu bilgilere erişemiyorum. Arkadaşımın kimliğinin bir fotoğrafını çekip Facebook’a gönderme seçeneğim vardı, böylece arkadaşımın o hesabın asıl sahibi olduğunu facebook’a kanıtlayabilecektim.

Yardım sayfasında şu makaleyi inceledik: facebook.com/login/identify  Bu web adresine gidin ve talimatları izleyin. Pek çok seçenek var, bazı insanlar bu kadar bilgiyi nasıl kullanacaklarını bilmeden bunalmış hissedebilirler. Bu bölümde sizden istenen adımları ve bilgileri tamamlayın. Hesabınız hala kurtarılmadıysa okumaya devam edin. Sayfanın alt kısmına önemli uyarılar ve faydalı öneriler ekledik.

https://facebook.com/login/identify

Önemli :

Facebook hesabınıza giriş yapmak için daha önce kullandığınız bir bilgisayarı veya cep telefonunu kullandığınızdan emin olun!

facebook.com

Bu çok önemli uyarı hesabı kurtarmanız için uygulanması gerekir. Hesabınızı hiç oturum açmamış bir cihazdan kurtarmaya çalışıyorsanız, sistem kötü niyetli olduğunuzu algılar ve hesap kurtarmaya veda edebilirsiniz! Özetle, başka bir cihazdan bir hesabı kurtarmaya çalışarak, yalnızca bunu zorlaştırırsınız.

Hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız, neler yapabileceğinizi öğrenin!

Son çare olarak, bu bölüm bize yardımcı olacaktır. Hesap kurtarma erişimi için yetkilendirilmiş kaynaklarımız yoktu. E-posta kurtarmaya karşı “sms kurtarma” yoktu. Çalıntı hesaplar bölümü özel olarak hazırlanmıştır. Bu bölümdeki talimatları izleyin ve hesabınızı geri alın.

https://www.facebook.com/help/hacked

Facebook’a kimliğinizi gönderin

Kimliğinizi Facebook’a göndererek hesabınızı geri alın. (Nüfus cüzdanı, ehliyet vb.)

Arkadaşımın hesabını sadece bir kimlik göndererek kurtarabildik. Ancak bu noktaya kadar tüm yolları denedik ve sonuç alamadık. Facebook’a kimlik göndererek hesapları kurtarmanın ayrıntıları burada: buradan bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/159096464162185?ref=cr

Facebook bu adımı şöyle açıklıyor :

Facebook’taki adınızın onaylanması gerekiyorsa veya hesabınıza erişemiyorsanız, üzerinde adınızın yer aldığı bir belgenin kopyasını bize göndermeniz istenebilir.

facebook.com

Görüldüğü gibi hesap kurtarmak için satır aralarını da okumak gerekiyor. Normalde facebook’a ünlüler kimlik gönderirler yani biz normal vatandaşların pek ilgisi yok bilinir. Ama görünen o ki facebook hesabınıza erişemiyorsanız bize kimliğinizi yollayın, açalım diyor. İşte biz de bu adımı denemeye başladık.

Kimlik yoksa ne geçerlidir?

Kimlik kartı görevi gören belgeler şunlardır:

Bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik.
Sivil toplum kuruluşları tarafından verilen kimlikler.
Adınızı veya dergi aboneliğinizi gösteren resmi sertifikalar veya lisanslar.
Sizin adınıza bir posta gibi başka fiziksel belgeler ister.

Her zaman bir tane vardır, ancak resmi kimlik kartınızı veya ehliyetinizi göndermelisiniz. (kimlik kartı ve ehliyet)

Bu aşamada kullandığımız yöntem: Yüzünüzün ve kimlik kartınızın aynı anda fotoğrafını çekmek. Ancak yapılan yorumlarda bu yöntemin sorun olabileceği belirtildi. Çünkü kimlik açıkça görülemez ve anlaşılamazsa talebiniz kabul edilmeyecektir. (Bulanık fotoğraflar, yetersiz aydınlatma, belirsiz kimlik metni riskli olacaktır)

Sadece kimliğinizin resmini gönderin!

sosyalhesapsil.com

Facebook işlemler sırasında bizden erişilebilir bir e-posta adresi istedi. Böylece bize hesap kurtarma bağlantısını e-posta ile gönderebilir. Unutmayın, şifresi bilinen bir e-posta hesabı ekleyin. Güvenilir ve hemen ulaşılabilir birisine ihtiyacınız varsa. Ve mümkünse, bunları yaparken o kişinin de yanınızda olmasını sağlayın. Açılan Facebook’taki bir yardım sayfası bağlantısına e-posta adresini (sosyal***@gmail.com) yazdım. Ayrıca kimliğiyle çekilmiş yüz fotoğrafını ekledim ve gönderdim.

Bir süre geçti ve hesabı kurtarmak için bir onay postası aldım.

facebook kimlik onayı
Facebook kimlik doğrulaması

Önemli: Gelen e-posta bağlantısını arkadaşıma Whatsapp üzerinden gönderdim, böylece arkadaşım gelen e-postayı telefonunda açabildi. Telefonundaki bağlantıyı açtı ve aşağıdaki adımları takip etti.

Facebook İletişim

Facebook web sitesinde bir telefon numarası bulamadık. Facebook Apple iOS kullanıcıları için de belirli bir destek E-posta adresi bulamadık. Ancak tüm Facebook kullanıcıları için çok detaylı bir yardım sayfası var:

Facebook Yardım

Ancak Facebook Android kullanıcılarına özel bir ekibe ulaşabilir ve sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Google Play politikasına göre geliştiricilerin bir E-posta adresi yayınlaması gerekir.

http://www.facebook.com/help/?page=18834

Facebook E-posta

Böylece kullanıcılar Facebook ile ilgili bir sorun yaşadıklarında çözüm arayabilirler.

facebook.android@fb.com

Meta – Facebook Messenger İletişim

Onlara Facebook – Meta Facebook sayfasından da mesaj gönderebilirsiniz:

https://m.facebook.com/108824017345866/

Facebook hesabının güvenliğini sağlama

Arkadaşım hesabını güvence altına almak için şu adımları izledi: Yeni bir şifre oluşturdu. Telefonunu hesabına bağladı. Çift, doğrulamayı açtı. Güvenilir kişilere 5 kişi eklendi. Yeni bir e-posta adresi açtı ve bunu facebook hesabına bağladı. Özetle, hesabını güvence altına almak için bilinen tüm hesap kurtarma araçlarını etkinleştirdi.

Engellenen – Kilitlenen hesaplar için yardım alın!

Lütfen bu formu, kilitlenebileceğiniz/kullanmanız engellenebilecek bir hesap için kullanın.

https://m.facebook.com/help/contact/801409666590556

Sonuç

Özetle, tüm facebook hesap kurtarma adımlarını takip ettik ve çalınan bir facebook hesabını kurtardık. Mutluyuz çünkü gerçekten iyi ve faydalı bir iş çıkardık. Siz de başarılı olacaksınız ve facebook hesabınızı geri alacaksınız. Tavsiye istiyorsanız, yoruma ekleyin.

Öneri

Gitmeden önce bu facebook güvenlik ve giriş sayfasını ziyaret edin ve hesabınızı güvene alacak birçok seçenek ekleyin.

https://www.facebook.com/settings?tab=security

Esen kalın.

Notlar:

 • Biz sayfa olarak hesap kurtarmıyoruz. Sadece tavsiye veriyoruz.
 • Hesabınızı sadece kendiniz geri alabilirsiniz. (Kendi bilgisayar ve kendi telefonunuzu kullanın)
 • Kimseye para ve kimlik bilgilerinizi yollamamanızı öneririz. Yağmurdan kaçarken fırtınaya yakalanmayın!
 • Acele etmeyin yazı her detayı açıklıyor. Mutlaka geri alacaksınız. Sabırla araştırın.

Diğer Faydalı Yazılarımız:

Önemli detaylar

Facebook her 60 günde bir isim değiştirme hakkını veriyor. Bu nedenle arkadaşım çalınan hesabını süresi dolana kadar onun adına kullanamaz. O zamana kadar facebook isim bilgileri sayfasının ikinci isim bölümlerine yazmanızda fayda var. Ve Facebook hesabının çalındığını ve özellikle kurtarıldığını bir gönderide paylaşmanız gerekir. Tereddüt etmeyin, bu hem doğru hem de sosyal güvenliğiniz için gerekli bir paylaşım olacaktır. Bir suç işlenmişse, gönderiniz kamuya açık bir beyandır.

“Facebook Hesap Kurtarma” üzerine 18 yorum

 1. Hasabimi çaldılar e posta eklediler e postayı buldum hasabima eriseniyorum
  Hasabimi geri almak istiyorum .

  Yanıtla
  • Merhaba, şu aşamada e-posta hesabınızı kurtarmanız gerekiyor. E-posta servisiniz hangisi ise şifremi unuttum yapın, giriş bilgilerinizi girin.

   E-posta hesabınıza erişim kazandığınızda Facebook hesabınız için kurtarma e-postası alabilirsiniz ve Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz.

 2. Lütfen yardımcı olun ban 1 yıldır Facebook a giremiyorum e-posta hatırlamıyorum geri almam için yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Yazıda kimlik göndererek Hesap Kurtarma adımlarını takip edin. Yardıma ihtiyaç olursa yazın lütfen.

  • Banada yardımcı olun lütfen yapamadım Facebook hesabıın şifresini unuttum giremiyorum

 3. Benim hesabım çalındı sizin dediklerinizin hiçbiri olmuyo hesap bilgilerimi degistirmis yada silmiş ne yapmaliyim

  Yanıtla
 4. Merhaba, facebook hesabınız çalındı ise yazıdaki adımları dikkatlice okuyup facebook.com sitesinde verdiğimiz bağlantıları inceleyin. Takıldığınız yer olursa bu yorumun altına ekleyin lütfen. Ayrıca şu yazımızı da inceleyin: Sosyal Hesap Kurtarma

  Yanıtla
 5. Hesabımı geri aldım facebooktan gelen maile tekrar mailimi ve sifremi değiştirip üstüme aldım isim suan aynı degil ama 60 gün sonra ismi de değiştiricem yardımcı oldugunuz icin cok saolun

  Yanıtla
  • Bunu bilmek bizi sevindirdi. 🙂
   Geçmiş olsun.

 6. Merhaba arkadaşlar öncellikle face adresim başka birinin eline geçmiş ismini ve mailini değiştirmiş . Bana gelen mailde hesabı güvene aldım tc kimlik fotorafımla selfie yapıp gönderdim bana gelen mailde sunu diyor Selam, Hesapta listelenen bilgilerle eşleşen kabul edilen bir kimlik biçimi alana kadar bu hesaba erişmenize veya isteğiniz konusunda size yardımcı olamayız. Yardım Merkezi’nde kabul ettiğimiz kimlik türleri hakkında daha fazla bilgi edinin Bende tekrardan selfie cekip tc kimliğim evlilik belgesi ve bana ait sigorta policesi yolladım hesabımı nasıl kurtarabilirim yorumlarınza ve bana yol göstermenize ihtiyacım var

  Yanıtla
  • Merhaba, geçerli kimlik ( nüfus cüzdanı) ön yüzünü net bir şekilde çekmeniz gerek ve üzerindeki yazılar özellikle net olmalı.
   Fotoğrafı çektiğiniz gibi ekleyin. (üstünde oynama ve kırpa, renk ve netlik gibi şeyler yapmayın.
   Öncelikle sadece kimlik yollayın. Galiba uzaktan çekildiği için fotoğraftan kimlik net anlaşılmıyor. Tek resim yükleniyorsa sadece kimlik ekleyin.
   Sonucu yazın lütfen. Diğer insanlar için. Geçmiş olsun.

  • Şerif bey önce kimliği cekip yolladım ama kimliğim eski kimlik acaba ondan olabilirmi diye şüpheleniyorum. Daha sonradan ise kimliğimi selfie yapıp gönderdim şimdi tekrar mail bekliyorum geldiği zaman sizi tekrar bilgilendiricem

  • Help me to recovery my account

  • If you think your account has been taken over by someone else, find out what you can do!

   As a last resort, this section will help us. We did not have authorized resources for account recovery access. There was no “sms recovery” versus email recovery. Stolen accounts section has been specially prepared. Follow the instructions in this section and get your account back.

   https://www.facebook.com/help/hacked

 7. Lütfen allah razı için bu benim cep namarama ait olan fecabook hesabımı kapatın lütfen rica ediyorum ben kapatamadım rica ediyorum

  Yanıtla

Yorum yapın