Çalınan Facebook Hesabını Geri Al

Çalınan facebook hesabını kurtar!

Ele geçirilmiş bir facebook hesabını kurtardık. Çalınan Facebook Hesabını Geri Al! Bir arkadaşımın çalınan hesabını kurtardığımız süreci önemli uyarı ve önerilerle sizler için hazırladık. Facebook hesabını çaldıran madurlar ve hesabını çaldırmak istemeyenler içindir. Umarız hesabınızı kurtarır ve güzel günlerinize kaldığınız yeren devam edersiniz.

Hesap kurtarmanın bir çok adımı olduğunu yazıyı okudukça göreceksiniz. Kurtardığımız hesap en zor durumdaki bir hesaptı.

 

Şöyle ki.

Telefona kurtarma sms gelemiyor. /Telefonla hiç bir şekilde şifre yenilenemiyor.

Facebooka kayıtlı eposta şifresi bilinmiyordu. /Eposta zamanında açılmış sonra facebook açılmış. şifre unutulmuş.

Facebookta güvenilir kişiler ayarlanmamıştı.  / Henüz yoksa kişileri seçin  Oluştur

İki faktörlü doğrulama da ayarlanmamıştı. /Hemen ayarla İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan

Hesap dondurulmuş yada kapalı  hâlde idi!

 

Yani facebooku’u kurtarmak için elimizde pek de bir seçenek yoktu. Geriye araştırmak ve bir kapı bulmak ve o bulduklarımızı doğru bir şekilde uygulamak kalıyordu.

 

Facebook bir insanın hesabını kurtarabileceği en fazla seçeneğe sahip bilinen en iyi firmadır. Çünkü adamlar sizi siteye çekmek için milyarlarca reklam harcaması yapıyor. Bu harcamalara facebook Yardım sayfasının geniş anlatımlı yüzlerce sayfası da dahildir. Facebook bir hesabı kurtarmak için bir çok seçenek sunuyor.  Yardım sayfasını iyi bildiğim için yardım sayfasına koştum. Hemen bu sayfayı bulunca araştırmaya başladım.

 

Facebook’a giriş yapamıyorum.

Yardım sayfasında başka bir seçenek daha vardı. Özellikle konu başlığı: Facebook’a giriş yapamıyorum.

Bu sayfada bir çok kurtarma seçeneği buldum ve denemeye başladım.  E-postanız, telefon numaranız veya kullanıcı adınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, adındaki bölümlerden bir hayır görememiştim çünkü bu bilgilere asla ulaşamıyordum.  Geriye tek bir seçenek kalmıştı. Kimliğin resmini yollamak ve böylece facebook’a arkadaşımın o hesabın asıl sahibi olduğunu kanıtlayabilmek. Yardım sayfasının ne kadar yetenekli kişilerce hazırlandığını biliyorum. Çözümü bize yine yardım sayfası sundu. Yardım sayfasının çözüm bulma algoritması insanı gerçekten mutlu ediyor. Ve sonra bir kapı daha açıldı…

 

Facebook hesabınızı geri almayı deneyin

Yardım sayfasındaki o makalede şu yazıyordu. facebook.com/login/identify  <- Bu web adresine gidin ve talimatları izleyin. Açıkçası o kadar çok seçenek var ki bazı insanlar bu kadar bilgiyi nasıl işleyeceğini bilemeden bunalabilirdi. Çünkü her şeyin iki üç adımda çözülmesine  öyle alışmışız ki. Bu bölümde adımları ve bilgileri tamamlayın. Sizden isteneni yapın. Hâlâ hesabınız kurtarılmadı ise okumaya devam edin… Aslında sayfanın sonuna uyarı ve öneriler ekledik.

Önemli :

Facebook hesabınıza giriş yapmak için daha önce kullandığınız bir bilgisayarı veya cep telefonunu kullandığınızdan emin olun!

Bu çok önemli bir uyarıdır. Bu aslında hesabı kurtarmanız için olmazsa olmaz bir istektir. Eğer hesabınıza hiç giriş yapılmamış bir cihaz üzerinden girip hesap kurtarmaya çalışıyorsanız, sistem sizin kötü niyetli olduğunuzu algılıyor ve hesap kurtarmaya veda bile edebiliyorsunuz! Özetle başka cihazdan hesap kurtarmaya çalışmakla bu işi sadece zorlaştırmış olursunuz. Yine de imkansız diye bir şey de yoktur. Çözmeye devam edelim…

 

Hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız, neler yapabileceğinizi öğrenin

Son çare olarak bu bölüm bize yardım edecek. Elimizde hesap kurtarma erişim yetkisi verilmiş kaynaklar yoktu. Yani sms kurtarma eposta kurtarma vs. yok idi. Çalınan hesaplar  Başkasının eline geçmiş hesaplar bölümü özel olarak hazırlanmış. Bu bölümdeki talimatları yerine getirin ve hesabınızı geri alın. Bu çözüm de faydalı olmadı ise okumaya devam edin.

 

Facebooka kimliğinizi göndererek hesabınızı geri alın. (nüfus cüzdanı, ehliyet vs)

Arkadaşımın hesabını kimlik göndererek anca geri alabildik. Ama bu aşamaya gelene kadar tüm yolları denedik ve sonuç alamamıştık.

Facebook’a kimlik göndererek hesap kurtarma hakkında detayları buradan bulabilirsiniz.

Facebook bu adımı şöyle açıklıyor :

Facebook’taki adınızın onaylanması gerekiyorsa veya hesabınıza erişemiyorsanız, üzerinde adınızın yer aldığı bir belgenin kopyasını bize göndermeniz istenebilir.

Görüldüğü gibi hesap kurtarmak için satır aralarını da okumak gerekiyor. Normalde facebook’a ünlüler kimlik gönderirler yani biz normal vatandaşların pek ilgisi yok bilinir. Ama görünen o ki facebook hesabınıza erişemiyorsanız bize kimliğinizi yollayın, açalım diyor. İşte biz de bu adımı denemeye başladık.

 

Kimlik yoksa ne geçerli peki? İşte kimlik yerine geçen belgeler :

Bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik,

Sivil toplum kuruluşları tarafından verilen kimlikler,

Adınızı gösteren resmi sertifikalar veya lisanslar ya da dergi aboneliği ve

Adınıza gelmiş bir posta gibi diğer fiziksel belgeler,  istiyor.

 

Bunlardan biri illa vardır ama siz mutlaka resmi kimlik kartınızı yada ehliyetinizi yollayın. (nüfus cüzdanı ve ehliyet)

Bu aşamada bizim kullandığımız yöntem:  Yüzünüzü kimlik ile birlikte çekmek olmuştu.

Ancak yorumlardan anladığımız kadarı ile yüzünüzle birlikte kimliğinizin resmini çekip yollamak sorun olabilir!

Çünkü kimlik net olarak görülemez ve anlaşılmazsa talebiniz kabul edilmez.  (fotoğraf bulanlık, ışık yetersiz, kimlikteki yazılar anlaşılmaz olursa riskli olur)

Sadece kimliğinizin resmini gönderin!

(gerek kalırsa onlar sizin resminizi isterler)

Önemli olan Facebook’un sizden istediğini harfiyen tamamlamak!

 

 

Garanti bir yöntem çünkü arkadaşımın hesabını tam olarak bu şekilde kurtardık. Sen de adımları tamamla ve Çalınan Facebook Hesabını Geri Al…

Facebook işlemler esnasında bizden  ulaşılabilir bir eposta adresi istedi. Böylece hesap kurtarma bağlantısını  epostayla bize gönderebilecek idi. Unutmayın şifresi bilinen bir eposta hesabını ekleyin. Güvenilir ve hemen ulaşabileceğiniz biri. Ve mümkünse bu işlemleri yaparken  o kişi de yanınızda bulunsun. Ben sitemizin eposta adresini sosyal***@gmail.com yazdım ve resmi ekleyip onaylanması için facebook ilgili bu yardım sayfası bağlantısına ekledim. Kimlikle çekilmiş yüz fotoğrafını da ekledik ve gönderdik.

Aradan  biraz zaman geçti ve bana yani sosyal***@gmail.com adresime hesap kurtarmak için onay postası geldi.

 

facebook kimlik onayı
facebook kimlik onayı

 

Dikkat edin buraya:

gelen e postayı arkadaşımın kendi telefonundan açması üzere,

gelen email bağlantısını Whatsapp’tan arkadaşıma yolladım.

Kendi telefonu ile bağlantıyı açtı ve aşağıdaki adımları uyguladı.

 

Facebook hesabını güvene alma

Ve yeni şifre oluşturdu.

Telefonunu hesabına bağladı.

İkili doğrulamayı açtı.

Güvenilir kişilere 5 kişi ekledi.

Yeni eposta adresi açtı onu facebook hesabına bağladı.

Özetle bilinen tüm hesap kurtarma araçlarını hesabını güvene almak için devreye soktu.

 

Bilmeniz gereken detaylar var!

Facebook 60 günde bir kez isim değiştirme hakkı veriyor haklı nedenlerden. Yani arkadaşım 60 gün süre dolana dek hesabını çalıp kendi adıyla  kullanan o kişinin adıyla kullanmak zorunda kaldı. Ancak süresi dolunca kendi adını değiştirmek için o bölümü kullanabilecek. O zamana kadar facebook ad bilgileri sayfasından göbek ve ikici ad kısımlarına gerçek adınızı yazmanız iyi olur.Ve Facebook’ta hesabının çalındığını ve özellikle geri alındığını bir gönderide paylaştı. Çekinmeyin bu hem yasal hem de sosyal güvenliğiniz için gerekli bir paylaşım olacak. bir suç işlendi ise bu paylaşımınız halka açık bir beyandır.

 

Sonuç

Özetle bütün  facebook hesap kurtarma adımlarını uyguladık ve çalınan bir facebook hesabını geri aldık.

Mutluyuz çünkü hem faydalı hem de gerçekten iyi bir iş başardık.

Siz de başaracaksınız ve hesaplarınızı geri alacaksınız. Sadece iyi araştırın ve üstüne gidin. Tavsiye almak isterseniz bu sayfanın altında ben ve okuyucular size yardım edebilir.

 

Öneri

Gitmeden önce bu facebook güvenlik ve giriş sayfasını ziyaret edin ve hesabınızı güvene alacak birçok seçenek ekleyin.

Esen kalın.

 

Önemli notlar:

 • Biz sayfa olarak hesap kurtarmıyoruz. Sadece tavsiye veriyoruz.
 • Hesabınızı sadece kendiniz geri alabilirsiniz. (Kendi bilgisayar ve kendi telefonunuzu kullanın)
 • Kimseye para ve kimlik bilgilerinizi yollamamanızı öneririz. Yağmurdan kaçarken fırtınaya yakalanmayın!
 • Acele etmeyin yazı her detayı açıklıyor. Mutlaka geri alacaksınız. Sabırla araştırın.

 

Faydalı bağlantılar:

Çalınan Facebook Hesabını Geri Al. Facebook profilini kurtar 🙂

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu. Android ve Website geliştirici.

Çalınan Facebook Hesabını Geri Al” için 10 yorum

 • Geri bildirim: Facebook Hesap Kurtarma ve Unutulan Şifreleri hatırlatma - Sosyal Hesap Sil

 • 1 Mart 2020 tarihinde, saat 17:00
  Permalink

  Lütfen allah razı için bu benim cep namarama ait olan fecabook hesabımı kapatın lütfen rica ediyorum ben kapatamadım rica ediyorum

 • 27 Mayıs 2020 tarihinde, saat 15:28
  Permalink

  Merhaba arkadaşlar öncellikle face adresim başka birinin eline geçmiş ismini ve mailini değiştirmiş . Bana gelen mailde hesabı güvene aldım tc kimlik fotorafımla selfie yapıp gönderdim bana gelen mailde sunu diyor Selam, Hesapta listelenen bilgilerle eşleşen kabul edilen bir kimlik biçimi alana kadar bu hesaba erişmenize veya isteğiniz konusunda size yardımcı olamayız. Yardım Merkezi’nde kabul ettiğimiz kimlik türleri hakkında daha fazla bilgi edinin Bende tekrardan selfie cekip tc kimliğim evlilik belgesi ve bana ait sigorta policesi yolladım hesabımı nasıl kurtarabilirim yorumlarınza ve bana yol göstermenize ihtiyacım var

  • 27 Mayıs 2020 tarihinde, saat 16:51
   Permalink

   Merhaba, geçerli kimlik ( nüfus cüzdanı) ön yüzünü net bir şekilde çekmeniz gerek ve üzerindeki yazılar özellikle net olmalı.
   Fotoğrafı çektiğiniz gibi ekleyin. (üstünde oynama ve kırpa, renk ve netlik gibi şeyler yapmayın.
   Öncelikle sadece kimlik yollayın. Galiba uzaktan çekildiği için fotoğraftan kimlik net anlaşılmıyor. Tek resim yükleniyorsa sadece kimlik ekleyin.
   Sonucu yazın lütfen. Diğer insanlar için. Geçmiş olsun.

   • 27 Mayıs 2020 tarihinde, saat 17:51
    Permalink

    Şerif bey önce kimliği cekip yolladım ama kimliğim eski kimlik acaba ondan olabilirmi diye şüpheleniyorum. Daha sonradan ise kimliğimi selfie yapıp gönderdim şimdi tekrar mail bekliyorum geldiği zaman sizi tekrar bilgilendiricem

 • 28 Mayıs 2020 tarihinde, saat 03:05
  Permalink

  Hesabımı geri aldım facebooktan gelen maile tekrar mailimi ve sifremi değiştirip üstüme aldım isim suan aynı degil ama 60 gün sonra ismi de değiştiricem yardımcı oldugunuz icin cok saolun

  • 31 Mayıs 2020 tarihinde, saat 18:42
   Permalink

   Bunu bilmek bizi sevindirdi. 🙂
   Geçmiş olsun.

 • Geri bildirim: Sosyal Hesap Kurtarma

  • 2 Haziran 2020 tarihinde, saat 16:26
   Permalink

   Merhaba, facebook hesabınız çalındı ise yazıdaki adımları dikkatlice okuyup facebook.com sitesinde verdiğimiz bağlantıları inceleyin. Takıldığınız yer olursa bu yorumun altına ekleyin lütfen. Ayrıca şu yazımızı da inceleyin: Sosyal Hesap Kurtarma

Yorumlar kapatıldı.