Facebook Şifremi Unuttum! (Çözümü)

Facebook şifreniz olsun ya da olmasın, hesabınızı almanın birçok yolu vardır.

1- Şifremi unuttum bölümünü kullanın

Parolanızı unuttuğunuzda, facebook.com ve Parolamı Unuttum yazan Facebook Mobile veya Facebook Lite uygulamasına dokunun / tıklayın. Sistem size rehberlik edecek.

2- En son hatırladığınız şifre neydi?

Kesinlikle hatırladığınız son şifre ile giriş yapmaya çalışın! (Facebook güvenliğe duyarlıdır. Yeni girdiğiniz şifreler bile arka planda istatistik oluşturuyor olabilir.)

3- Kurtarma işlemini önceki E-posta ile başlatın

Zaten kayıtlı bir e-posta adresiniz var. (Aksi takdirde Facebook’u açamazsınız 🙂) Bu e-posta adresi hesabınızı kurtarmak içindir. Aynı zamanda şifre yenileme talepleri içindir. Asla unutma. Bunu bir yere not edin. Ve e-posta hesabınızın ŞİFRESİNİ yazın. (Herkesin ulaşamayacağı bir yer olsun).

4- Telefon numaranızla kurtarmaya başlayın

Telefon numaranızı Facebook sistemine kaydettiğinizden emin olun. Çünkü anında telefonunuzda bir şifre sıfırlama mesajı alacaksınız ve hesabınıza iki tıklama ile tekrar erişebileceksiniz. Hesap kurtarmanın en hızlı yöntemi, çalınsa bile telefondur. Kişisel güvenliğiniz açısından numaranızı facebook.com veri tabanına kaydetme konusunda endişelendiğinizi biliyorum. Facebook da endişenizi biliyor ve bunun yüzlerce ülke, uluslararası mahkemeler ve sivil toplum kuruluşları tarafından fark edilmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Elbette bu karar tamamen size ait.

5- Şifre Hatırlatma Çözümleri

Kolayca tekrar bulacağınız ve hatırlayacağınız yöntemler ve uygulamalar bulmanız gerekir.

Parolanızı kaydedin

Parolalarınızı not edin. Kağıt veya telefon vb. Şifreleri ciddiye almalısınız. Onları kaydetmeyi düşünün.

Hikaye içeren bir şifre oluşturun

Şifrenizi kaybetmemek, unutmamak ya da unuttuğunuzda hatırlamayı kolaylaştırmak için yöntemler vardır. Örneğin, şifreniz en yakın akrabalarınızın adı olsun. Böylece herkes şifrenizi öğrenebilir(!) Bir şakanın yanı sıra, bu isimleri tekrar hatırlamak için kullanacaksınız çünkü şifreler kolayca hatırlanmalıdır. Bulması kolay olmamalı. Bir fark var! Bir süper şifre oluşturun hemen.

Şifre barındırma uygulaması kullanın

Buna en güzel örnek için Goggle Chrome web tarayıcı şifreler bölümünü kullanın veya başka bir bulut şifre sistemini kullanın. Böylece sadece bulut şifrenizi hatırlamanız yeterli. Diğer şifreleri bir noktadan kolayca yönetebilirsiniz.

Ayrıntılı şifre hatırlatma taktikleri için tıklayınız.

“Facebook Şifremi Unuttum! (Çözümü)” üzerine 2 yorum

  1. I I’m Jerome Domingo as boks j Lara because my account she is huker can’t move my device too my deactivate my Facebook account

    Yanıtla

Yorum yapın