Facebook Şifreniz Unuttuysanız Çözümleri

Facebook Şifreniz Unuttuysanız Çözümleri

Hiç bir firma Facebook kadar yardımcı olmadı bugüne kadar.  Bir çok yolu var Facebook şifreniz olsun yada olmasın gene de bir yolu var hesabınızı alırsınız.

1- Şifrenizi unuttuğunuzda facebook.com adresinde ve Facebook Mobil veya Facebook Lite uygulamasında Şifremi Unuttum yazan kısma dokunun / tıklayın. Sistem sizi yönlendirecek.

2- Mutlaka hatırladığınız son şifre ile giriş yapmayı deneyin! (Facebook güvenlik konusunda hassastır. Öylesine girdiğiniz şifreler bile arka planda bir istatistik oluşturuyor olabilir.)

3- Daha önce kayırlı e-posta adresiniz var. (yoksa Facebook açamazsınız 🙂 O e posta adresi hesabınızı kurtarmak içindir. Ayrıca şifre yenileme talepleri içindir. Onu asla unutmayın. bir yere not alın mutlaka. ve O  e-posta hesabınızın ŞİFRE’sini de not alın bir yere. (herkesin ulaşamadığı bir yer olsun).

4- Mutlaka telefon numaranızı Facebook sistemine kaydettirin. Çünkü anında telefonunuza şifre yenileme mesajı gelir ve iki tık ile hesabınıza tekrar ulaşırsınız. Çalınsa bile en hızlı hesap kurtarma yöntemi telefondur. Kişisel güvenliğiniz açısından numaranızı facebook.com veritabanına yani sistemine kaydettirmekten endişe ettiğinizi biliyorum. Bu endişenizi Facebook da biliyor ve 100’lerce ülkenin ve uluslar arası mahkeme ve sivil toplum kuruluşlarının gözünden kaçacak bir durum olmayacağından emin olabilirsiniz. Tabi yine de bu karar tamamen size aittir.

Şifre ile ilgili yeni bilgiler geldikçe yayına ekleyeceğiz 🙂

 

Şifre Hatırlatma Çözümleri

1- Önlem Alın: Şifrelerinizi bir yere not edin. Kağıda yada telefona vs…

2- Şifrenizi kaybetmemeniz veya unutmamanız yada unuttuğunuzda hatırlanması kolay olsun diye yöntemler var. Mesela şifreniz en yakın akrabalrınızın adı olsun 😀 Böylece herkes şifrenizi öğrensin 🙂 Şaka bir yana ama hatırlamak için bu isimleri gene kullanacaksınız neden mi çünkü şifreler kolay hatırlanmalı. Kolay bulunmamalı. Arada fark var!

Detaylı Şifre hatırlatma taktikleri için tıklayınız.

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu. Android ve Website geliştirici.