Facebook’ta Herkesi Takip Etmeyin

Facebook’u gece gündüz kullanıyorsunuz değil mi? Bunu hepimiz yapıyoruz. Gerçi bu yazıyı kaleme alan kişiler hariç. Çünkü Facebooku zamanında çok aşırı kullandık ve akıllandık. Bu kısır döngünün ve facebooku aşırı kullanmanın önüne geçmek için zamanında çok düşündük ve bu siteyi yarattık. Sadede gelelim şimdi de…

Facebookta herkesi takip etmeyin! Çünkü bunun size maliyeti, Facebooktan gelecek olan tüm faydalardan az olabilir! Peki öyleyse bir durun ve düşünün! Çünkü bu yazıda bir kez olsun herkesi takip etmenin size olası zararlarını ve en değerli hazineniz olan zamana etkisini göstereceğiz.

Facebook Takip olayını anlayın

Facebook’ta 100 arkadaşınız olduğunu farz edelim. 20 sayfaya abone olduğunuzu ve bunları takip ettiğinizi de hesaba katalım. Ayrıca 5 adet guruba da üye olduğunuzu varsayalım. Şimdi toplamda 125 kişiyi yani sayfayı daha da yanisi 125 gazeteyi okuduğunuzu düşünelim. Gerekli gereksiz 125 gazeteye günde 3 saat ayırdığınızı düşünün…

Tabi yukarıdaki örnek sadece facebook ve 100 arkadaşım var diyenlere göre. Yani sizin 3000 arkadaşınız ve 500 sayfa ve 50 gurubunuz varsa tabloyu biraz daha vahim hale getirdiğinizi bilin.

Ayrıca sadece Facebook.com için bunu ele almayıp diğer sosyal medya hesaplarını da hesaba katıp gerçek sosyal zaman harcama tablonuzu hayal edin!

Karar verin

Gerçekten o kadar insanı takip etmek isterseniz serbestçe edin. Kimse size niye bu kadar takip ediyorsun demez hatta etmiyorsun diye üzülürler bile…

Fakat dur dostum biz seni düşünüyoruz. Sen gerçekten mutlu oluyorsan, binlerce insanı takip etmeni destekleriz. Eğer işlerini ve özel hayatını aksatıyor ve hayat kaliteni düşürüyorsan o zaman biz senin adına üzülürüz. Bu durumdan kurtulman veya kendini düze çıkarman için ve Sen daha mutlu ol diye bu sayfa var ve bu yazıları sen daha iyi bir sosyal medya hayatı yaşayasın diye yazdık. Yazmaya devam edeceğiz.

Bunu unutmayın!

Sosyal medyayı aşırı kullanmak hakkında çok yazı yazdık, şöyle sitede bir arama yapın ve fayda sağlayın.

Unutma verimli kullandığın sürece sosyal medya güzeldir. Kendini sosyal medyanın kölesi yapma, çünkü vaktin de sen de çok değerlisiniz.

Sevgiyle kalın…

Yorum yapın