Google Chrome Kayıtlı Şifreler

Google Chrome Kayıtlı Şifreler

Merhaba, bu yazımızda hesap kurtarma adımlarından birini ele alıyoruz.  Şifre depolama ve depolanan şifreyi bulma konusunu açıklıyoruz. Şifre bulmanıza yardımcı olacak bir araçtan bahsedeceğiz. Google Chrome Şifreler’e hoşgeldiniz. Kullandık ve faydasını gördük. Gerçekten işe yarıyor.

Android, Iphone, Windows ve Linux cihazlarda şifrelerinizi kolayca yönetebilirsiniz. Saydığımız sistemlerde mutlaka Google Chrome web tarayıcısı vardır. Bu web tarayıcısında yerleşik olarak şifre depolama hizmeti de sunulur. Şifrelerinizi Google’a kaydedip ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. Şifrelerinizi kaydetmeniz için izin vermeniz gerekiyor. İzin verdiyseniz Google şifrelerinizi depolar. Ve ihtiyacınız olduğunda harika bir çözüm olur. Nasıl izin verileceğini yazının devamında açıkladık.

 

Google Şifreler nasıl çalışır?

Yazının ilerleyen bölümlerinde hızlıca Google Şifrelerin nasıl çalıştığını ve şifrelerinizi nasıl kaydedip tekrar bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Google Chrome Menü

Google Chrome web tarayıcınızı açın. Menüye basın ve Ayarlar’a gelin

google chrome sifreler menu
google chrome sifreler menu

Google Chrome Ayarlar

Ayarlar menüsünden Şifreler’i bulun. Şifreler’e girin.

google chrome sifreler menu ayarlar
google chrome sifreler menu ayarlar

Google Chrome Şifreler

Şifreler sayfanın aşağısına doğru listelenir. Şifreleri daha önce kaydettiyseniz liste olarak görünür. Liste boş ise daha önce şifreleriniz kaydedilmemiştir. Önerimiz mutlaka şifrelerinizi kaydedin.

google chrome sifreler menu ayarlar sifreler
google chrome sifreler menu ayarlar sifreler

Google Şifreleri Kaydetmek

Google Şifreleri aktif etmek:

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Şifreleri Kaydet bölümünü seçmeniz yeterlidir. Bundan sonra web tarayıcınızla sitelere giriş yaparken Şifreyi Kaydet? diye sorarsa EVET deyin ve onaylayın. Böylece o siteye tekrar giriş yaptığınızda Google Chrome web tarayıcısı şifrelerinizi önerebilir.

 

Örnek:

Facebook.com sitesine Google Chrome web tarayıcısından giriş yapın. Böylece tarayıcı şifrenizi depolamak için sizden izin ister. İzin verin. Şifreniz artık kaydedildi. Artık facebook.com sitesine Chrome web veya mobil tarayıcınızdan giriş yaptığınızda şifrenizi hatırlamanıza gerek yok. Önerilen şifreyi seçin. Giriş yapın. Hepsi bu kadar.

 

Google Chrome Şifre bulma

Şifreleriniz Google sunucularında güvenle depolanır. İhtiyacınız olduğunda en yakın cihazdan Chrome tarayıcısına giriş yapın.

Google hesabınızla giriş yapmanız istenir.

 

Şifrenizi bulmak için:

Menu/

Ayarlar/

Şifreler.

İşte bu kadar kolaydır.

 

Bu bağlantı resmi  Google Passwords  sayfasıdır.

Özet

Daha önce Google Şifreler’i kullananlar şanslı. Çünkü herhangi bir web sitesi veya uygulamaya giriş yaparken şifrelerimizi kaydettik. Bu depolanan şifreleri ihtiyacımız olduğunda kullanabiliriz.  Şifreleri kurtarmak bazen imkansız olabiliyor. Şifre konusunda daha az sorun yaşamak için deneyin.

*Bu yazıyı hesap kurtarma adımlarında sorun yaşayan kullanıcılarımıza destek olması için hazırladık. Umarız artık şifrelerinizi bulmakta sorun yaşamazsınız. Şifrelerinizi Google hesabınıza kaydedin rahat edin. Alternatif yöntemler ve yapılar varsa onları da kullanın. Vaktinizi şifreleri hatırlamak ve bulmak için harcamayın.

Mutlu günler dileriz.

 

Şifre hatırlatma taktikleri için buraya tıklayınız.

Süper şifre oluşturmak için tıklayınız

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu. Android ve Website geliştirici.

One thought on “Google Chrome Kayıtlı Şifreler

✏️ Yorum yaz