Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Bulun

Google Chrome Şifrelerini saklayacak ve acil ihtiyaç durumunda saklanan şifreleri bulmanıza yardımcı olacak bir araç var. Araç, Google Chorme web tarayıcısıyla entegre edilmiştir. Menü ve Ayarlar’da. Kullandık ve faydalı bulduk. Gerçekten işe yarıyor çünkü sosyal hesap şifreleri ezberlenemeyecek kadar fazla.

Şifrelerinizi Android, iPhone, Windows ve Linux cihazlarda kolayca yönetebilirsiniz. Bahsettiğimiz sistemlerin mutlaka bir Google Chrome web tarayıcısı var. Bu web tarayıcısında yerleşik bir şifre saklama hizmeti de vardır. Şifrelerinizi Google’a kaydedebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz. Parolalarınızı kaydetmesine izin vermelisiniz. İzin verdiyseniz, Google şifrelerinizi saklar. Ve ihtiyacınız olduğunda harika bir çözüm. Makalenin ilerleyen bölümlerinde nasıl izin verileceğini açıkladık.

Google Şifreleri nasıl çalışır?

Makalenin ilerleyen bölümlerinde Google Şifrelerinin nasıl çalıştığını ve şifrelerinizi nasıl kaydedip alacağınızı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Google Chrome Web Tarayıcısı Menüsü

Google Chrome web tarayıcınızı açın. Menüye basın ve Ayarlar’a gidin

google chrome sifreler menu
Chrome Tarayıcısı Menüsü

 

Google Chrome Ayarlar

Ayarlar menüsünden Şifreleri Bulmak. Parolaları girin.

google chrome sifreler menu ayarlar
Ayarlar – Şifreler

 

Google Chrome Şifreler

Şifreler sayfanın altında listelenir. Daha önce şifrelerinizi kaydettiyseniz, liste olarak görünecektir. Liste boşsa, şifreleriniz daha önce kaydedilmemiştir. Tavsiyemiz, şifrelerinizi mümkün olan en kısa sürede kaydetmeye başlamanızdır. Herhangi bir güvenlik endişeniz yoksa!

google chrome sifreler menu ayarlar sifreler
Ayarlar – Kayıtlı Şifreler

 

Şifreleri Google’a Kaydetme

Google Şifre kaydetme ayarlarını etkinleştirme: Yukarıdaki ekran görüntüsünde “Şifreleri Kaydet” bölümünü seçmeniz yeterlidir. Bundan sonra, web tarayıcınız ile sitelere giriş yaparken, “Parolanız kaydedilsin mi?” Sorulursa “Evet” deyin ve onaylayın. Bu şekilde, Google Chrome web tarayıcısı o web sitesine bir sonraki girişinizde şifrelerinizi önerebilir. Tarayıcı bir şifre önermese bile, şifrenizi ayarlarda bulabilirsiniz.

Örnek: Google Chrome web tarayıcısından Facebook.com websitesinde oturum açın. Chrome, web tarayıcısı şifrenizi saklamak için izninizi ister. İzin ver. Şifreniz artık kaydedildi. * Artık Chrome web veya mobil tarayıcınızdan facebook.com sitesinde oturum açtığınızda şifrenizi hatırlamanıza gerek yok. Tarayıcı, siteye girmek için şifrenizi önerir. Önerilen parolayı seçin. Giriş yapın. Hepsi bu. * Her cihaz, e-posta hesabınızla daha önceden oturum açmış olmalıdır.

Kaydedilmiş şifreleri bulma

Şifreleriniz Google Chrome’da saklanır. İhtiyaç duyduğunuzda size en yakın cihazdaki Chrome tarayıcısında Google hesabınızla (gmail) oturum açmanız istenecektir.

Şifrenizi bulmak için:

Menu/ Ayarlar/ Şifreler. İşte bu kadar kolaydır.

Her yerden anında Google Passwords şifrelerinizi bulabilirsiniz.

Özet

Bazen şifreleri kurtarmak imkansızdır. Ama daha önce Google Şifrelerini kullananlar şanslı. Çünkü herhangi bir web sitesine veya uygulamaya giriş yaparken şifrelerimizi kaydettik. Bu saklanan şifreleri ihtiyaç duyduğumuzda kullanabiliriz.

Bu makaleyi, hesap kurtarma adımlarında sorun yaşayan kullanıcılarımızı desteklemek için hazırladık. Artık şifrelerinizi bulmakta sorun yaşamayacağınızı umuyoruz. Rahatlayın, şifrelerinizi Google hesabınıza kaydedin. Ve ya başka güvenilir bir şifre depolama aracı kullanın. Parolaları hatırlamak ve bulmak için zamanınızı boşa harcamayın. Mutlu günler dileriz.

Şifre hatırlatma taktikleri için buraya tıklayınız. Süper şifre oluşturmak için tıklayınız

“Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Bulun” üzerine 2 yorum

    • Halo, apabila anda mengklik pada pautan di bawah, cari akaun yang ingin anda alih keluar dari halaman yang terbuka dan mula menghapusnya. Tulis kepada kami apabila anda mempunyai masalah, kami ingin membantu.

      Delete Account List
      Senarai penghapusan akaun sosial dibuka.

Yorum yapın