Hacklenmiş Hesap Nasıl Kurtarılır?

Merhaba değerli ziyaretçiler. Biz sadece hacklenmiş insanların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Hesaplarınızı kısa adımlarla kurtarma yolunda doğru linkleri ekliyoruz ve makaleler yayınlıyoruz. Bu yazımızda Facebook’u çalınan birisi ile ne yapılacağına odaklandık ancak çalınan tüm hesaplar için bu adımları takip edebilirsiniz.

Hacklenmek insanları endişelendiriyor.
 • İlk olarak güvenlik uygulamaları ile hesabınızın hacklendiği cihazı kontrol edin ve temizleyin.

Uyarı:

Lütfen kişisel bilgilerinizi ve ekran görüntülerinizi tanımadığınız kişilerle asla paylaşmayın. Yardıma ihtiyacınız olduğunda güvenliğiniz hakkında daha az düşünürsünüz, bu da başka sorunlara neden olabilir.

Hackli Cihaz ve hesapları kurtarmak için

Durumun ciddi göründüğünü anlıyorum. Desteğe ihtiyacınız var.

 1. Mümkünse, bir telefon ve bilgisayar yetkili servis merkezine başvurun. Örneğin, Apple veya Samsung çağrı merkezini veya bilgisayar markanızın çağrı merkezini arayın. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın saldırıya uğrayıp uğramadığını ve nasıl temizleneceğini öğrenin.
 2. Cihazınızı antivirüs ve güvenlik yazılımı ile kendiniz tarayın ve temizleyin: Yoksa bile artık bir güvenlik uygulaması yükleyin. Ücretli güvenlik uygulama versiyonları daha fazla güvenlik sunuyorlar.
 3. Şifresiz cihazlarınız hala varsa (Modem, tablet, PC vb.) güçlü şifreler oluşturun. Bunu her zaman yapmanız yararınızadır.
 4. İnternete bağlı tüm şifrelerinizi değiştirin.
 5. Tüm sosyal hesaplarınızın şifrelerini yeniden oluşturun. Nelerin çalındığını bilemezsiniz. Sizin ve başkalarının güvenliği için bunu hemen yapın.
 6. İki adımlı doğrulama denen şeyi hayatınıza dahil edin.
 7. (Kendi yapamayanlar için) Veya mahallenizde tanıdık bir telefon veya bilgisayar tamircisi varsa, tüm bunları sizin için yapabilirler. Küçük bir ücret talep edebilirler. Bu adımları güvenmediğiniz kişilerle yapmak başka riskler doğurabilir. Sorumluluk tamamen size aittir.
 • (Kendi yapamayanlar için) Teknolojiden anlayan bir arkadaşınız veya akrabanız varsa her şey daha kolay çözülebilir.
 • Hackten kurtulduktan sonra tüm şifrelerinizi tekrar (yeniden) değiştirmeniz gerekir. Çünkü hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olan kişiler şifrelerinizi öğrendi. Parola belirlemenin ilk amacı, parolayı yalnızca sahibinin bilmesidir. Şifreleri hemen değiştirin. Ayrıca sitemizde süper şifre oluşturma hakkında yazdığımız bir makale bulacaksınız.

Hacklendiniz ve Sorumluluğunuz nedir?

Hesabınızın çalındığını Facebook’a ve çevrenizdekilere bildirmeniz gerekiyor. Hesabınızı çalanlar sadece sizinle sınırlı kalmak istemeyebilir.

 1. Facebook’ta bir arkadaşınızdan hesabınızın saldırıya uğradığını yayınlamasını isteyin.
 2. Ayrıca ailenizden biri ve işyerinizden biri. Spor kulübü veya aklınıza gelen her sosyal ortamda bunu bildirmek insanların zarar görmesini engelleyebilir. Bu gönderiler, hesabınızı ele geçiren 3 sosyal çevrede başka sorunların oluşmasını engelleyebilir. (Sizin adınıza para istemek vb.).
 3. Diğer popüler sosyal medya hesaplarınızda, Facebook hesabınızın hacklendiğini ve sorun çözülene veya bunu bizzat sizi arayarak teyit edene dek bir şeyler yapmamalarını isteyin. O zamana kadar hesabınızı ciddiye almamalarını isteyin.

Biliyorum bu itibarınızı etkiler diye endişe ediyorsunuz ama haber vermediğinizde bir sorun olursa daha kötü olur.

Şimdi Facebook ile iletişim zamanı

Cihazınız artık temiz ve güvenli ise Facebook veya diğer sosyal hesaplarınızı kurtarmaya odaklanabilirsiniz. Kurtarılmamış hacklenmiş haldeki bir hesap için kurtarma adımlarını uygulamak başka sorunlara yol açar.

Facebook ekibine ulaşmak için oturum açmaya çalışmayın. Oturum açmadan Facebook Yardım sayfasına erişin. Zaten erişemiyorsunuz. Alternatif şifreler deneyip hackerler için şifrelerinizi açık etmeyin.

Durumunuz hassas olduğu için bu sayfada linkler yayınlamak yerine sadece yöntemleri anlatıyoruz. Çünkü sadece Facebook, Facebook hesabınızı size geri verebilir. Biz veya başkası bunu yapamaz ve bunu yapmaya hakları da yoktur. Bu yüzden doğrudan Facebook ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Veya çalınan diğer sosyal hesap destek ekibiyle sadece iletişim kurabilirsiniz.

Güvenli bir cihazdan Google arama motoruna aşağıdakini yazın ve aratın lütfen:

Hacklenmiş ve Sahte Hesaplar | Facebook Yardım Merkezi

Görünen Facebook adresinin https ile başlaması gerekir ve https://facebook.com web adresini açtığınızdan emin olun.

Açılan resmi Facebook Yardım Merkezi sayfasında gerekli tüm bilgileri bulacaksınız.

Durumu açıklamanız gereken alanlara gerekli bilgi ve açıklamaları ekleyin ve hesabınızı kurtarın.

Biliyorum hala yardıma ihtiyacınız olabilir bu yüzden her zaman çekinmeden sorabilirsiniz.

Esen kal.

Yorum yapın