Instagram Yorum Silme Sorunu: Çözümü

Son zamanlarda Instagram hesabımda garip bir durumla karşılaştım. Bir süredir yorum yaptıktan sonra silme özelliğinin kullanılamadığını fark ettim. Bu sorunu ilk defa Apple reklamı altına yaptığım yorumda yaşadım. Olayı geçici bir hata olarak düşünerek atlattım. Fakat bugün başka bir yorumuma beğeni gelince yorumu silmek istedim ve yine aynı sorunla karşılaştım.

Instagram’da yorumun silinmesi (normalde)

Bir yorumu silmek için:

1. Gönderinin altındaki simgesine veya herhangi bir yoruma dokunun.

2. Silmek istediğiniz yoruma dokunun.

3. Yorumu silmek için “sil” simgesine dokunun.

Instagram Yorum Silme Sorunu: Çözümü Instagram Activities Comment Delete
Instagram Yorum Silme

Sonra yorumu buldum ve üzerine basılı tuttum. Normalde bu işlem yorum silme seçeneğini açar. Fakat bu sefer yorumla ilgili herhangi bir seçenek gösterilmedi. Instagram’ın resmi Facebook yardım merkezindeki “Instagram’da bir yorumu silememenizin nedenleri” adlı makalesinde bu soruna dair bir çözüm bulamadım. Bu durumun hesabıma uygulanan bir kısıtlama olabileceğini düşündüm.

Daha fazla araştırmaya girişmeden önce Hesap Hareketleri menüsünden yorumlara gidip oradan toplu silme işlemini denemeye karar verdim. Silmek istediğim yorumu buldum ve seçtim. Neyse ki bu işlemde sorun yaşamadım ve yorumu başarıyla silebildim.

Instagram Hesap Hareketlerindem Yorum Silme:

Menüye basın / Hareketlerin /

Instagram Hareketlerinden Yorum Silme
Instagram Hareketlerinden Yorum Silme

Yorumlar / Yorum seç / Sil

Instagram Yorum Silme Sorunu: Çözümü Instagram Activities Comment Delete
Instagram Hareketlerinden Yorum Silme

Yorumu bulun: ve üstüne basılı tutun. Açılan silme menüsünden, “Sil” tuşuna basın. Hepsi bu kadar. Artık tüm yorumları silebilirsiniz.

Instagram Yorum Silme Kısıtlaması Var!

Denememe göre bu bölümde de kısıtlama var. Silmek istediğiniz acil yorumlar varsa önce onları silin. Bir süre bekleyin ve tekrar diğer yorumları silmeyi deneyin. Yorumları silerken instagram’ın kendi topluluk kurallarını korumak için tüm yorumlarınızı silmenize engel olacağını gösteren bir bildirimi ile karşılaşabilirsiniz.

Sorun hala çözülmüş değil. Instagram’dan bu sorunun sebebini ve çözümünü en kısa sürede açıklamasını bekliyoruz.

Tüm Instagram Geçmişini Silme

Bu adıma geçmeniz de mümkün çünkü Instagram tüm geçmişinizi silmeyi zorlaştırıyor. Tüm yorumları, beğenileri, hikayeleri ve izlenmeleri tek tek silmek zaten zor. Bunu yapmak için hesabınızı silmeniz gerekir. İşte Instagram hesabı silme adımları.

Instagram Hesabını Kurtar

Eğer hesabınıza erişimde sorun yaşıyorsanız öncelikle Instagram hesabınızı güvenli bir şekilde kurtarmanız gerekmektedir. İşte sizler için hazırladığımız detaylı Instagram Hesap Kurtarma

Esen kalın.

Yorum yapın