Paytm Hesap Silme

Paytm Nedir?

Mobil Ödeme, UPI, Fatura Ödeme, Para Transferi. Hindistan’ın 300 milyondan fazla kullanıcısı olan  hesap ve ödeme uygulaması.

Paytm Özellikler

PaytmKaro mobil ön ödemeli şarj,
Fatura ödemeleri,
UPI ödemeleri ve para transferi,
DTH şarj,
Elektrik faturası ödemesi,

IRCTC tren bileti ücreti,
sinema bileti,
LIC prim ödemesi,
alışveriş,
otobüs ve uçuş,
banka havalesi,
metro ,
challans ödeme,
altın satın alma,
kredi ödemeleri yapma ve çok daha fazlası.
Şimdi de bu uygulama ile yemek siparişi verilebiliyor.

Paytm Hesap Silme

Bu Paytm hesabını kullanmıyorum:

Hesabınızı silmek / kapatmak ve Paytm hizmetlerinden herhangi birini kullanmak istemiyorsanız, bilmeniz gerekenler aşağıdadır.

1. Hesabınızda bakiye varsa, kapatma isteği göndermeden önce onu kullandığınızdan veya transfer ettiğinizden emin olun. Paytm hesabınızdan başka bir Paytm hesabına veya banka hesabına bakiye transferine yalnızca KYC’den sonra, 11 Ekim 2017 tarihli RBI yönergelerine göre, Paragraf 9, Madde no. 9.1 (i) (g) ve (k) (burada geçerli RBI yönergelerine bakın: bit.ly/ppiwallet)

2. Hesabınızı kapatmak, telefon numaranızın bağlantısını kaldırır ve ilişkili oturum açma kimliği ve parolası artık geçerli değildir. Etkili bir şekilde, artık bu jetonlarla Paytm’e giriş yapamazsınız

3. PMLA (Kara Para Aklamayı Önleme Yasası) yönergeleri – bölüm 12, nokta no. 3 & 4 (bit.ly/fiuindia) ve ÜFE yönergeleri para 6, nokta no. 6.3 (bit.ly/ppiwallet), işlem günlüklerinizin bir hesabın silinmesinden sonra 10 yıla kadar saklanmasını gerektirir. Bu veriler Hindistan’da bulunan sunucularda saklanır ve asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Yalnızca yasa uyarınca bilgi alma yetkisi olan devlet kurumları, yasal olarak uyumlu bir veri talebi yoluyla bu bilgilere erişebilir.

“Paytm Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmek / Kapatmak” için şu adımları izleyin.

1. Aşağıdaki “Bize mesaj gönderin” kutusunu tıklayarak hesabınızı kapatma talebinde bulunun

2. İsteğinizi aldıktan sonra ekibimiz, hesabınızın kapatılma nedenini onaylamak için sizinle iletişime geçecektir (Kapatma talebinde bulunan birçok kullanıcımızın gerçekte farklı bir sorunu olduğuna ve endişelerini yanıtlamamıza yardımcı olduğuna şahit olduk – Paytm)

3. İsteği doğrulamak için bu çağrıyı gönderin, Paytm kayıtlı numaranıza hesabınızı kapatmanız için bir bağlantı içeren bir SMS göndereceğiz

4. Hesabı silme / kapatma talebinizi onaylamak için bağlantıyı izleyin.

Yorum yapın