Sosyal Hesaplarınızı Neden Silmelisiniz?

Sosyal hesaplarınızı neden silmelisiniz? Onu sildiğinizde ne olur? Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Her gün kullanıyoruz. Saatlerce hem de… Yani böyle devam edecek miyiz? Bu konuda ne düşündüğünüzü bilmek isteriz. Bir kişinin neden bazı nedenlerle sosyal medya hesaplarını silmek isteyebileceğini size açıklamak isteriz. Sosyal Hesaplarınızı Neden Silmelisiniz? işte 7 Sebep:

1. Renkli bir hayatınız olacak

Sosyal medya nihayetinde sanal bir ortamdır. Başkalarının deneyimlerini yakından görmek, onları telefonunuzda ve tabletinizin ekranında görmekten daha eğlenceli ve gerçektir. Sanal medya yerine gerçek sosyal dünyayı keşfederken gerçek iletişimin tadını çıkarabilirsiniz.

2. Aileyle daha fazla zaman geçirmek

Sosyal medya sitelerinde takılmak bir dereceye kadar eğlencelidir. Ailenle vakit geçirmek paha biçilemez. Instagram’da günde yüzlerce kişiyi 3-5 saat takip etmekten daha önemli şeyler yapabilirsiniz. Örneğin ailenizle vakit geçirmek bunlardan en önemlisidir. Dışarı çık ve kendi ailenle bir şeyler yap. Evde birlikte film izlemek veya oyun oynamak olabilir. Birlikte yemek yapmak harika bir fikir. Günün sonunda Instagram yine sizi bekleyecek. Böylece ailenizle harika zaman geçirebilir ve boş zamanlarınızda Instagram’da biraz takılabilirsiniz. Böylece daha mutlu hissedeceksiniz. Detaylar Sosyal medya olmadan aile ortamı

3. Arkadaşların ile daha iyi iletişim kuracaksınız.

Arkadaşlarımız bir bakıma sosyal ailelerimiz gibi. Aileden sonra en yakın sosyal mesafemizde yaşıyorlar. Arkadaşlarımızı seviyoruz ve onlarla herhangi bir sosyal veya sanal ortamda daha da eğleniyoruz. Bizi mutlu ediyorlar ve onlarla sadece bir telefon ekranında eğlenmeye çalışmak yeterli değil. Arkadaşlarımızla yüz yüze görüşmek gerekiyor. Seslerini telefon ahizesi yerine yakından duymak daha iyidir. Üzüldüğünde daha iyi anlayabilir ve mutlu olduğumuzda paylaşabiliriz. Ayrıca  Sosyal medya olmadan arkadaş ortamı

4. Sosyal trendlere kapılmayın

Sosyal akımlar eğlencelidir. Bazı sosyal hareketler sizi büyülüyor. Bu sosyal akımları keşfedenler diğer insanlardır. Ayrıca kendi keşiflerimiz de var. Bazen bir aile ve arkadaş ortamında bir şeyler keşfederiz. Ve zihnimiz ortaya çıkan ihtiyaçlardan yeni şeyler üretebilir. Bu icatlar genellikle eğlencelidir. Önemli olan onu bulmaktır. Öte yandan sosyal medyada her hafta yeni bir trend ortaya çıkıyor. Ve herkes kendini bu eğilimin içinde buluyor. Sosyal medya hareketlerinin sizi eğlendirmekle kalmayıp sürüklediğini de fark ettiniz mi? Sosyal uygulamalardan uzak durduğunuzda kendi üretiminize odaklanırsınız. Başkasının bir şey yapmasını izlemek eğlenceli olabilir, ancak kendiniz yaparsanız çok daha eğlencelidir. Zaten sosyal akımların dışında olduğunuzu fark edeceksiniz ve yapay gündemlere aldırmayacaksınız.

5. Günde 3-7 saatinizi sosyal medyada geçiriyorsunuz.

Sosyal medyanın kullanımını kısıtlayan bir sistem yok. Ailen seni uyarabilir. Arkadaşlarınıza zaman ayırmazsanız, size bunu hatırlatacaklardır. Okulda ve işte sosyal medyayı kullanmak daha zor olabilir. Peki seni kim durduracak? Belki de gerçek soru şudur: sizi durdurmalarını mı istiyorsunuz? Peki, sosyal medyanın zararlarını hiç düşündünüz mü? Sosyal medya kullanımını azaltarak telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda geçirdiğiniz 3-7 saatin ne kadar değerli olduğunu fark edeceksiniz. Bunun için yapmanız gerektiği açık.

6. Hayatınız özel mi yoksa halka açık mı?

Hayatınızın özel ve güzel kalmasının tek koşulu, herkesin sizinle ilgili her şeyi bilmemesidir. Ünlü iseniz, insanlar hayatınızı merak edeceklerdir. Ünlü olmasanız bile sizi sosyal medyada görmek isteyenler olacaktır.

Gizli bir hayat yaşamak isteyenler olabilir. Ve bu insanlar ihtiyaç olmadıklarında bu şekilde kalmak istiyorlar. Gündemde olmayı sevmiyorlar. Bu sayede istedikleri sakin ve huzurlu yaşama kavuşabilirler. Bir gün sosyal medyayı bir süreliğine kapatabilir ve ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz.

7. Biraz Asosyal olmak sizi özel kılabilir

Burada asosyal olmanın bazı olumlu yönlerine dikkat çekmek istiyoruz. Toplumdan uzak durmanın da faydaları vardır. Kendini daha iyi anlayabilmek için her insanın bir süre toplumdan uzak durması gerekir. Sosyal medya sizi sürüklüyor, ama belki sürüklenmek istemiyorsunuz. Kültürün, inançların ve geleneklerin ötesinde, birey olarak ne istediğinize dair bir soru var. “Ne istiyorsun?”

Toplumda asosyal olmak, sosyalden daha az kontrol edilebilir bir birey fikrine yol açar. Sosyal baskıyı azaltmak için bile olsa, her birey asosyal olmaktan zevk almalı ve istediklerini desteklemek için sosyal ve asosyal ortamı deneyimlemelidir. Kendi durumunu benimseyenler yani içinde bulundukları durumdan memnunlar. Bu şekilde mutlular.

Ayrıca gösterişten hoşlanmayanlar sosyal medyayı kullanmamayı tercih edebilir. Bir kişi başkaları olmadan mutlu olabilir. Başkalarına hiçbir şey kanıtlamadan da mutlu olabilir. Başkalarıyla birlikteyken, mutluluğunuzu daha da artırma fırsatı vardır. Sonuçta, bu onun kendi seçimi. Birey kendi başına kalmalı ve yolunu bulmalıdır. Böylece kendini daha da geliştirme şansı elde edebilir. Ayrıca Asosyal olmanın faydaları

Sosyal medya sosyalleşmenize yardımcı olabilir. Bir fotoğraf çekebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ve bu iyi. Ama unutmayalım ki gerçek sosyal hayat, ekranların olmadığı yerdir.

“Sosyal Hesaplarınızı Neden Silmelisiniz?” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba kızıma ayit facbok ve istergam hesaplarını birlikte silmek istiyoruz fakat hdsaplarla alakalı güvenlik şifreler ve bilgiler unutulmuş hatırlamıyor hesapları kaldırmak için yardımcı olurmusunuz bize tskkrler

    Yanıtla
    • Çalınan bir hesap için ilgili web sitesinin Yardım bölümünü ziyaret edin. Yardım sayfasında hesabınızı geri alacak bağlantı ve bilgileri bulabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olursa yazın. Yardımcı olalım.

Yorum yapın