Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir?

Sosyal hesapları silme mantığı genellikle aynıdır. Sosyal Medya hesabınızın türüne göre değişmekle birlikte, bir hesabı silmenin yolu ayarlar menüsünden geçer. Örnek facebook.com hesabını alın. Bir hesabı silmek için ayarlar sayfasına gitmeniz gerekir. Ayarlardan hesap bölümüne girin ve alt kısımda “Hesabı Sil” gibi bir butonu göreceksiniz.

Tüm hesaplar genellikle böyle bir menü aracılığıyla silinir.

Menü / Ayarlar
Hesap Sil

ya da

Menü / Profil
Hesap Sil

veya

Menü / Hesap
Hesap Sil

Bu sitede hesap silme

Bu sitede 50’den fazla sosyal ağ sitesinin nasıl silineceğini detaylı olarak anlattık ve sayfaların alt kısmına hesap silme direkt bağlantılarını ekledik. Sitede arama yaparak sosyal medya hesaplarınızı hemen bulabilir ve silebilirsiniz.

Hesap silme işlemleri

Bazı hesaplara mobil cihazlardan erişilse bile mobilden hesap silme işlemi yapılamaz. Facebook için mümkün. Bazı siteler ve uygulamalar buna izin vermez. Aslında, hesap silme işlemini uzattıklarını düşünebiliriz. Hesapların silinmesini kolaylaştıran siteler de gün geçtikçe artmaktadır.

Bir hesabı silerken dikkat

Hatalı veya eksik bir işlem yaparsanız hesabınız silinmeyecektir. Ücretli üyeliğe sahip sosyal hesapları sildiğinizden emin olmak için: hesabınızı tamamen sildikten sonra giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen açıklama şöyle olacaktır: “Bu kullanıcı bulunamadı!” veya “Bu hesap bulunamadı” veya “Bu hesap silinmiş” veya “Hesap silme işlemini geri al”.

Hala giriş yapabiliyorsanız (örneğin Facebook), hesap silme işleminin sona ermesini beklemeniz gerekir. Diğer durumlarda, hesap silme işlemini bitirene kadar silme işlemini tekrarlayın. İnternet bağlantınızı da kontrol edin. Kesilmiş bir internet bağlantısı nedeniyle silme asla gerçekleşmeyecektir. Mümkünse, hesap silme işlemini başka bir bilgisayardan deneyin.

Sosyal medya hesaplarınızı hemen silmek için sayfadaki arama bölümünü kullanın. Bir hesap adı yazın, arayın ve silmeye başlayın. Zamanınızı verimli kullanın.

Yorum yapın