Sosyal Medya Olmadan Aile İlişkileri!

Sosyal Medya olmazsa Aile ortamı nasıl olurdu? Ailenizle daha yakın olursunuz. Birbirinizi daha sık görünce daha yakın olacaksınız. Sosyal hesaplara ayırdığınız 3-7 saati aile bireylerine ayırınca daha mutlu olacaksınız.

* Sosyal medyanın sizi ailenizden uzaklaştırmasına müsade etmeyin.

* Akşam yemeğinde ya da sabah kahvaltısında masada telefon bulundurmayın!

* Aileden biriyle konuşurken telefonu cebinize koyun veya masanın üstüne bırakın.
Hatta bazı anlarda sessize alın.

Bu aile fertlerine saygılı olduğunuzu gösterir.
En çok sevilen insanlar en saygılı olanlardır.
Aile saygının en zirvede olduğu ortamdır.

Gerçek bir şeyler paylaşın sanal değil.”

Sofradayken tuzu uzatmak, ekmeği dilimlemek, yemeğin hazırlanmasına yardım etmek… Bunlar birer paylaşımdır evet. Gerçek paylaşımdır. Birine yardım etmektir. Bir insanın annesine yardım etmesi çok güzel bir davranıştır.

Akşamları ailenizle TV izlemek güzeldir. Bir konu hakkında bir şeyler konuşmak ise apayrı güzeldir. Bu gerçek iletişimdir ve parayla satın alınamaz.

Hafta sonu gelince birlikte Bir şeyler yapın. Mesela şunları yapın, ormana gidin, yürüyüş yapın, balığa çıkın, veya bir şeyi birlikte onarmak olabilir hatta birlikte dağa tırmanmak, kamp ateşi yakmak da iyi birer fikirdir. Bunlar sosyal medya ile asla yapılamayacak şeylerdir. Sanal dünya size bunların kokusunu bile sunamaz. Sunsa da sanal olduğunu hep bileceksiniz.

Bu anlattıklarım kişiye göre değişse de sizin ailecek yaptığınız birçok güzel şey vardır mutlaka. Ve bu etkinlikler sahiden yapılabilir. Tüm bunlar sizi mutlu ediyor ve etmeye devem edecek. Tabi ailenizle birlikte yapmaya zaman ayırırsanız.

Bir yakınını kaybettikten sonra insanlar bir araya gelir. Hüznü beraber paylaşırız. Sevinci beraber paylaşırız. Biz beraber mutluyuz. Gerçek paylaşım bir arada olmaktır. Bir mesaj ile tüm bu güzel şeyleri hissedemezsin.

Güneş batmak üzere… Resmini çekme!
Doya doya izle…

“Sosyal Medya Olmadan Aile İlişkileri!” üzerine 2 yorum

Yorum yapın