Sosyal medyanın zararları

Sosyal medyanın zararları

İhmal edilemeyecek zararları

Merhaba sevgili ziyaretçimiz, hoş geldiniz.

Bu makalede sosyal medyanın zararlarından bazılarını ele aldık.  Biliyorum bu ilk akla geldiğinde saçma gelebilir ama bir şey yararlı iken aynı anda zararlı da olabilir. Bizim sayfa olarak amacımız size farklı yönleri işaret göstermek.

Sosyal medya çok yararlı ve arkadaşlarımız ile ilgili haberler almak çok kolay. Hatta iş için mükemmel bir araç.

Bu yazıda ısrarla üzerinde durmak istediğimiz kısma geçelim.  Zararlar!

 

Sosyal Medyanın Zararları:

1. Ömrünüzde hiç bir şey bu kadar vaktinizi almamıştır!

İstatistikler ülkeye ve cinsiyete göre değişebilir ama sosyal medya 3 saatimizi alıyor. Bir günde en az 3 saatimiz sosyal site ve uygulamalarla geçiyor. Facebook, instagram, twitter ve diğer hesaplar ile. Farkında mısınız?  Peki, bu konuda ne yapacaksınız?

 

2. Sanal ortamlar ve gerçek dünyadan koparıyor!

Sanal alem ve Gerçek dünya her zaman bir savaş halindedir. Bu savaş kendi arasında sürüyor. Gerçek bir çiçek ekmek yerine FarmVille’de bitki ekmek arasında fark var. Gerçek bitkiler oksijen üretir. Farmville ise sanal mutluluk sadece. Kendi bahçenizde  toprağa ayağını basıp yürümek varken…

 

3. Sosyal alem, her an ellerimizin alTında olduğu için artık daha az dışarı çıkıyoruz!

Bugün tam şu an, kendinize sorun en sonra kaç dakika önce facebook’a baktınız? 1 saatten az ise büyük çoğunluğa dahilsiniz. 1 haftadan fazla zaman geçti ise, sizi tebrik ederim. Bir aydan uzun facebook kullanmayanlar, veya hiç facebook kullanmayanlar, sizin türünüz çok özel. Sizler zamanın değerini biliyorsunuz.

 

4. Yüz yüze konuşmak yerine, ilişkilerimizi yazılı mesaj ile geçiştiriyoruz.

Hatta emojilerle sohbet eder olduk!
Sevgilinize seni seviyorum derken yüzünüzdeki ifade değerlidir. Yada eski bir dostunuzla kahvenizi yudumlarken onun sesindeki ahengi dinlemek güzeldir. Ama siz sadece kuru bir emoji ile yada bir kaç satır yazı ile bunları yapmaya çalışıyorsunuz. Bu sizi daha tatsız bir hayata sürüklüyor gittikçe artan dozda hem de…

Şerif Çiçekdağ

Halkla ilişkiler mezunu. Android ve Website geliştirici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir