Süper Şifre Oluştur

Banka + Telefon- Sosyal Hesaplar için kolay hatırlanır ve zor bulunabilir. Siz şifrenin hikayesini iyi bildiğiniz için kolay hatırlarsınız. Diğerleri şifrenin hikayesini bilemediği için kolayca bulamaz. Haydi Bir Süper Şifre oluşturalım.

Süper şifre hem kolay hatırlanır hem de bulunması neredeyse imkansızdır. Çünkü sizin hayal aleminizin zirvesinden yaratılıyor. Süper şifreyi makineler dahi olasılıklarla bulmakta çok zorlanır. Çünkü bilgiler arasındaki bağlar tamamen kişilere özeldir. Süper şifreyi daha iyi anlamak için örnek verelim.

Örnek Süper Şifre

Benim adım Ahmet Bulan olsun. Şifremi kendi adımı kullanarak örneğin
ahmetbulan, AHMETBULAN, yapamam çünkü bu basit şifre çok kolay bulunabilir ve ele geçirebilir. Hesabınız kötüye bile kullanılabilir. Dikkat!

Öneri:  1000AhmETBULan yaparsanız bir hikayesi olur. Ve bir şifreyi oluşturmadan en 5 dakika kadar düşünün. Aslında 1 dakika yeter ama kaliteli şifre üzerinde derin düşünüldüğünde zor deşifre edilir. Ve üzerinde düşündüğünüz süre arttıkça zihninizde daha çok yer edinir ve böylece kolay akılda kalır. Ve hemen hatırlanabilir.

1000AhmETBULan  şifresinin hikayesini anlatalım.

1000Ahmet Ahmet bin Arapça’da Ahmet oğulları anlamına gelir.
ETBUL zaten et bulmak demektir. Ve an ise anmak.

Hepsini birleştirince ise ortaya insanlara et bulan ahmet oğulları akla gelir. Eminim çoğunuz bu yazıyı okuduktan çok sonraları bile şifre hikayesi ve şifre oluşturma konusu açılınca bur örneği az çok hatırlayacaksınız. 🙂

Kendi şifre hikayenizi yaratın!

Sizin hikayeniz tamamen size özel ve güzel olacak.

Süper şifre içinde hikayeden farklı olarak küçük büyük harf ve rakamlar da var. Siz * – + /  gibi şeyler de ekleyebilir hikayenizi süsleyebilirsiniz.

Yardımcı olması için şifre örnekleri hikayeleri ile aşağıda hizmetinizde ( sakıncası olmasa kişiye özel şifre de oluşturduk 😀

5RahAT *+*

AyGök100ü#
8GenETik%+1
AL!C@n-*-+ = Alican ismi için örneğin.

_-*q(*j*)p*-_

..#*-_-*#..

Örnekler çoğaltılabilir ve tamamen kişiye özeldir. Umarım kimsenin şifresine denk gelmemiştir. 🤔

Yorum yapın