WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Hakkında!

WhatsApp, iletişimi kolaylaştıran bir iş ve kişisel mesajlaşma platformudur. Faydalarını bildiğinizi varsayarsak, Ocak 2021’de gündemi oluşturan yeni sözleşmedeki çarpıcı noktalara dikkat çekeceğiz.

WhatsApp uygulama türüne göre sözleşmeler

WhatsApp ve WhatsApp Business

Kullandığınız WhatsApp uygulamasının türü sizi nasıl etkiliyor? Sözleşmeler şunlardır: WhatsApp ve WhatsApp Business. Kullanılan hizmetler politikayı şekillendirir. WhatsApp gizlilik sayfasında tüm bilgileri bir arada görebilirsiniz.

Avrupalılar ve diğer ülkeler

Açıklamada şöyle diyor: “Avrupa Bölgesinde ikamet ediyorsanız, WhatsApp hizmeti size bu Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası uyarınca” WhatsApp Ireland Limited “tarafından sunulmaktadır.” Avrupa’daki kullanıcılara daha özel bir sözleşme sunuldu. Böylece, tüm dünya için henüz standart ve eşit bir sözleşme olmadığını anlıyoruz.

Kişisel görüşüme göre Avrupa, insan haklarının korunması açısından dünyanın en gelişmiş bölgesidir. Böylece, WhatsApp sözleşmesi Avrupa’daki kullanıcılar için daha hafif olacak. Dünyanın geri kalanı için biraz daha ağır olması muhtemeldir. Elbette, sözleşmeyi kendiniz inceledikten sonra, bu görüşe katılıp katılmadığınızı belirleyebilirsiniz.

Avrupa için Hizmet Şartları
Avrupa için Gizlilik Politikası
Diğer ülkeler için Hizmet Şartları
Diğer ülkeler için Gizlilik Politikası

Önceki Gizlilik Politikaları

Arşivlenmiş eski WhatsApp Gizlilik Politikası‘na göz atın. Dünden bu yana nelerin değiştiğine bir göz atın.

WhatsApp Hesap Silme

Hesabınızı silmeyi düşünüyorsanız veya bir hesabı nasıl sileceğinize bakmak istiyorsanız, WhatsApp hesap silme bölümünü ziyaret edin.

WhatsApp Hesap Silme

Öneri

Gizlilik sözleşmeleri ile ilgili yaptığımız minik bir araştırmada hangi popüler sohbet uygulaması ne tür veriler topluyor derledik. Hangi Sohbet Uygulaması Seçilmeli?

“WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Hakkında!” üzerine 3 yorum

  1. Samsung hesap silme

Yorumlar kapalı.